LUBIN. Przestępstwa w sprawie doradcy prezydenta nie było

Liliana Lukasiewicz (9)Prokuratura Rejonowa w Lubinie umorzyła sprawę doradcy prezydenta Lubina Andrzeja Pudełki. – Śledczy uznali, że niedopełnienie obowiązków służbowych polegających na zaniechaniu rozwiązania umowy o pracę, powinno być potraktowane jako przewinienie dyscyplinarne, a nie w kategorii przestępstwa- informuje Liliana Łukasiewicz z legnickiej prokuratury. 

Zaniechanie rozwiązania umowy o pracę z doradcą ds. Oświaty, Kultury i Nadzoru Właścicielskiego, pomimo skazania go prawomocnym wyrokiem sądu, nie zrealizowało znamiona przestępstwa niedopełnienia obowiązków służbowych – informuje Liliana Łukasiewicz z legnickiej prokuratury.

Przypomnijmy, że zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie złożył radny Krzysztof Olszowiak. 1 września 2013 roku zaczęły obowiązywać nowe przepisy znowelizowanej ustawy o pracownikach samorządowych. W świetle obecnego prawa osoby zajmujące w urzędzie stanowiska doradców lub asystentów nie mogą być karani.

–  Prokuratura uznała, że w tym konkretnym przypadku zaniechanie rozwiązania umowy w miesięcznym terminie z uwagi na wątpliwości interpretacyjne dotyczące stosowania ustawy wprowadzającej taki obowiązek oraz z uwagi na stopień społecznej szkodliwości czynu, klasyfikują to uchybienie w kategoriach przewinienia dyscyplinarnego, a nie przestępstwa- dodaje Liliana Łukasiewicz.

SZAT

Dodaj komentarz