LUBIN. Poseł nadal nie oddał pieniędzy lubiniance

IMG_1843Lubinianka Renata Jędrak złożyła do prokuratury doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez Krzysztofa Bosaka. Kobieta od ponad dwóch lat usiłuje odzyskać od prezesa Fundacji Europa Media pieniądze, które zostały zebrane dla niej na przeszczep płuc i dalsze leczenie. Renata Jędrak walczy o niebagatelną kwotę 38 tysięcy złotych.

Renata Jędrak miała w Fundacji Europa Media subkonto, na które wpływały pieniądze potrzebne na przeszczep płuc, który uratował życie lubinianki. Większość zebranych pieniędzy wydanych zostało na operację i leczenie, jednak nie wszystkie. 38 tysięcy złotych przywłaszczył sobie prezes fundacji, były poseł Ligi Polskich Rodzin, Krzysztof Bosak.

– Przywłaszczył sobie pieniądze, które ludzie zbierali na mój przeszczep i dalsze leczenie. Nie mogę pozwolić, by pieniądze, które zgromadzili ludzie przepadły. To był gest serca każdego z ofiarodawców, a ten pan spłaca nimi swoje długi- mówi Renata Jędrak.

Krzysztof Bosak kilkakrotnie składał już publicznie obietnice, że pieniądze lubiniance odda. Niestety do tej pory pozostały one bez pokrycia.

– Doprowadzę sprawę do końca. Ludzie muszą wiedzieć, że sprawiedliwość istnieje, inaczej nie będą chcieli w ogóle pomagać- dodaje lubinianka.

Zawiadomienie w tej sprawie już wpłynęło do prokuratury w Lubinie. W najbliższym czasie zostanie przesłuchana Renata Jędrak. Dopiero po przesłuchaniu składającej zawiadomienie prokurator podejmie decyzję, czy postępowanie będzie się toczyć u nas, czy przekazane zostanie do Warszawy.

SZAT/fot.DRM

Dodaj komentarz