LUBIN. Pobiegną w hołdzie Janowi Pawłowi II

1c038836457515a319108c04f6e6dfef 600 osób zgłosiło chęć uczestnictwa w I Biegu Papieskim, który odbędzie się 27 kwietnia w Lubinie. Pozostało więc jeszcze 400 wolnych miejsc. Do udziału w imprezie organizator zaprasza zarówno doświadczonych biegaczy, jak i tych początkujących, ale także całe rodziny i wszystkich, którzy chcą spędzić niedzielne popołudnie bawiąc się dobrze na świeżym powietrzu. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Lubina oraz Starosta Powiatu Lubińskiego.

Bieg Papieski poświęcony jest uczczeniu kanonizacji Papieża Jana Pawła II . Bieg główny rozpocznie się o 18.18, czyli w godzinę wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Uczestnicy będą mieli do pokonania prawie 5,5 km ulicami miasta, wszyscy pobiegną w specjalnie przygotowanych na tę okazję białych koszulkach.

Zapraszamy do uczestnictwa jak najwięcej rodzin, chcemy aby była to przede wszystkim impreza rodzinna- mówi Marek Dłubała, wiceprezes Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie.

Oprócz osób dorosłych w imprezie będą mogły uczestniczyć także przedszkolaki i uczniowie z klas 1- 4. Nagrodzeni zostaną trzej najszybsi mieszkańcy powiatu, miasta a także 3 małżeństwa, które jako pierwsze przekroczą linie mety.

Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Lubina oraz Starosta Powiatu Lubińskiego.

Trasa I Biegu Papieskiego: Start: Mieszka I, Kilińskiego, Kościuszki, Konstytucji 3 Maja, Al. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Wierzbowa, Parkowa, Bolesławiecka, Al. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Al. Niepodległości, Mieszka I, Bolesława Chrobrego.

SZAT/FOT.RCS

Dodaj komentarz