LUBIN. Pijani złodzieje aluminium

policjaAluminiowe ramki na reklamy o wartości blisko 1000 zł padły łupem pijanych złodziei. Jeden z nich miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźni planowali sprzedać łupy na złom.

O kradzieży policję powiadomiła mieszkanka Lubina, którą zaniepokoiły hałasy w osiedlowym sklepie po godzinach otwarcia.

– Kilkanaście minut po północy do dyżurnego lubińskiej policji zadzwoniła zaniepokojona mieszkanka miasta. Jak poinformowała, od jakiegoś czasu słyszała hałasy dochodzące od strony jednego ze sklepów na osiedlu Centrum. O tej porze sklep ten jest już nie czynny. Policjant na miejsce skierował policyjnych wywiadowców. Funkcjonariusze potwierdzili podejrzenia dzwoniącej kobiety. Nieznani sprawcy dokonali kradzieży ramek aluminiowych, w których zamontowane były reklamy -relacjonuje Jan Pociecha, oficer prasowy KPP Lubin.

Policjanci zatrzymali i aresztowali mężczyzn chwilę po zdarzeniu. Obaj byli pijani. Jeden z nich miał 1,2, a drugi ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz obaj trzeźwieją w policyjnym areszcie.

– Z całą pewnością swoją zdobycz dwaj mieszkańcy Lubina w wieku 51 i 61 chcieli sprzedać na skupie złomu. Straty, jakie spowodowali przekroczyły tysiąc złotych – dodaje Pociecha.  

DRM

Dodaj komentarz