LUBIN. Pieniądze dla nowych przedsiębiorców rozdysponowane

IMG_1229Rekordowa liczba wniosków o dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz utworzenie nowych miejsc pracy w działających już przedsiębiorstwach otrzymał w tym Powiatowy Urząd Pracy w Lubinie. Komisja przyznała już blisko 2 mln zł dotacji. W powiecie powstaną między innymi nowe salony fryzjerskie, kosmetyczne oraz kilka nowych restauracji.

77 wniosków o dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz 39 na doposażenie nowych stanowisk pracy w funkcjonujących już przedsiębiorstwach- tyle wniosków wpłynęło w tym roku do komisji. Pozytywnie rozpatrzono 72 wnioski na kwotę blisko 2 mln zł.

– Skompletowanie dokumentów i napisanie wniosku o dofinansowania z Urzędu Pracy nie jest tak bardzo skomplikowane, jak może się to wydawać. Procedury są coraz bardziej upraszczane- mówi Wioletta Jagielska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Lubinie.

75% wniosków, które zostały pozytywnie rozpatrzone przez komisję zasilą sektor usługowy. Nowe firmy powstaną w takich branżach, jak budownictwo, fryzjerstwo, krawiectwo i kosmetyka. Pozytywnie rozpatrzono także wnioski na tworzenie pięciu nowych lokali gastronomicznych w powiecie lubińskim. Cztery powstaną w Lubinie i jeden w gminie Ścinawa.

Wnioski pomagają wypełniać pracownicy PUP, są także instrukcje krok po kroku jak przygotować dokumentację

– Nie musimy więc korzystać z usług firm zewnętrznych, które oferują pomoc w wypełnianiu dokumentów za odpowiednią odpłatnością- dodaje Wioletta Jagielska, dyrektor PUP w Lubinie.

SZAT/DRM

Dodaj komentarz