LUBIN. Parkiem Wrocławskim zajmie się CEP

IMG_0891Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie od 1 marca będzie zarządzało zmodernizowanym Parkiem Wrocławskim. Głównym zadaniem CEP-u będzie opieka nad ogrodem zoologicznym, jaki niebawem powstanie w parku. 

O powołaniu Centrum większością głosów zadecydowali lubińscy radni podczas ostatniej sesji. W Parku Wrocławskim oprócz dinoparku niebawem powstanie także ptaszarnia jak i mini ogród zoologiczny. Będzie to miejsce do odpoczynku dla mieszkańców Lubina ale ma ono również spełniać funkcje edukacyjne.

– Dzisiejsza młodzież nie potrafi odróżnić kawki od kruka,raczynski_wurzedzie2 czy wrony szarej od sroki. Centrum Edukacji Przyrodniczej ma mieć więc przede wszystkim funkcję edukacyjną – mówi prezydent Lubina, Robert Raczyński.

Jeszcze nie wiadomo, kto zostanie dyrektorem CEP-u. Biuro Centrum będzie się mieścić na Wzgórzu Zamkowym. Pracownicy będą wykonywali swoją pracę na terenie parku.

– Do administrowania Centrum wystarczą dwie osoby. CEP to jednostka, zadaniem której będzie edukacja dzieci i młodzieży oraz opieka nad znajdującymi się w parku ptakami i zwierzętami. Zwiększamy więc ofertę edukacyjną Lubina, a nie biurokrację czy administrację – dodaje prezydent Raczyński.

Zadaniami CEP-u będzie także działalność na potrzeby naukowe, a więc współpraca z uczelniami wyższymi i instytucjami naukowymi w kraju i zagranicą w zakresie hodowli, żywienia i leczenia dzikich zwierząt.

DRM

 

Dodaj komentarz