LUBIN. Paraliż na położnictwie- szefostwo spółki tłumaczy sytuację


szpital lubin– Zarząd Regionalnego Centrum Zdrowia w Lubinie podjął decyzję o konieczności przekierowania nowych pacjentek , trafiających na oddział położniczy do Szpitala Wojewódzkiego w Legnicy- informuje w imieniu zarządu spółki rzecznik prasowy placówki. Przypomnijmy, że 10 z 25 położnych nie przyszło do pracy.

 ” Począwszy od dyżuru nocnego w Sylwestra do dnia dzisiejszego 10 położnych przedłożyło zwolnienia lekarskie w szpitalu RCZ w Lubinie. Dyrekcja  szpitala otrzymuje sygnały o możliwości przedłożenia przez położne kolejnych zwolnień zdrowotnych” – tak brzmi oficjalne stanowisko władz lubińskiej spółki.

Przypomnijmy pacjentki z Lubina są odsyłane na oddział położniczy do Szpitala Wojewódzkiego w Legnicy.

Wszystkie pacjentki,które dotychczas zostały przyjęte i nadal pozostają na Oddziale Położniczym w Lubinie są pod dobrą opieką- zapewniają władze RCZ-u. Jednocześnie szefostwo spółki informuje, że brak wystarczającej obsady położnych w kolejnych dniach może jednak spowodować konieczność przeniesienia pacjentek do szpitali ościennych.

Obecnie trwają działania mające na celu pozyskanie personelu, który zabezpieczy pracę na oddziale położniczym- informuje rzecznik szpitala Aneta Bawiec.

SZAT

Dodaj komentarz