LUBIN. Odzyskano skradzione auta, złodzieje już za kratkami

db66d2ec5a3fa2d3932160f98e194ab3Trzej mieszkańcy powiatu lubińskiego wpadli w ręce funkcjonariuszy z Leszna. Wszyscy są podejrzani o kradzież dwóch samochodów. Auta udało się odzyskać, a mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Wartość skradzionych samochodów wyniosła ponad 50 tysięcy złotych.

Seat Altea i VW Touran zostały skradzione na jednym z osiedli w Lesznie. Policjanci ustalili, że 13 maja br. przez Leszno w kierunku Śremu będzie jechał jeden ze skradzionych samochodów. Zorganizowano więc blokadę na terenie miasta.

– Zatrzymano 3 osoby, jeden z mężczyzn kierował skradzionym VW Touranem. W samochodzie podróżującym przed nimi jechały kolejne 2 osoby. Kierowca skradzionego Volkswagena próbował zbiec z miejsca zatrzymania, jednak funkcjonariusze udaremnili ucieczkę- informuje Monika Żymełka, rzecznik prasowy 79003df438f50a2da5f8a2b63d482060policji w Lesznie.

Zatrzymani to mieszkańcy powiatu lubińskiego w wieku od 20 do 23 lat. Policjantom udało się odzyskać skradzione pojazdy. Mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży, poprzez włamanie, dwóch samochodów wartości przekraczającej 50 tysięcy złotych. Na wniosek leszczyńskiej prokuratury Sąd Rejonowy w Lesznie zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcznego okresu aresztowania. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

SZAT/FOT. KPP LESZNO

Dodaj komentarz