LUBIN. Odpowie za wyzwiska i szarpanie księdza

4Lubinianin odpowie przed sądem za szarpanie i obrażanie księdza. Do zdarzenia doszło podczas mszy świętej, w listopadzie ub. roku w jednym z lubińskich kościołów w centrum miasta. Mężczyzna usłyszał już zarzut i zaproponował dobrowolne poddanie się karze.

39-letni mieszkaniec Lubina przyznał się do winy, jednak odmówił składania wyjaśnień.

– Zachowanie mężczyzny zostało potraktowane jako przestępstwo z grupy przestępstw przeciwko wolności sumienia i wyznania- mówi Liliana Łukasiewicz rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

10 listopada 2013 roku podczas mszy świętej, na ołtarz niespodziewanie wtargnął mężczyzna. Krzyczał i obrażał odprawiającego liturgię księdza, następnie szarpał go za rękaw. Za takie czyny grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch. Mężczyzna wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze.IMG_0561

– Prokurator zaproponował karę ograniczenia wolności na osiem miesięcy z obowiązkiem wykonywania bezpłatnych prac społecznych w wymiarze 20 godzin miesięcznie- mówi Liliana Łukasiewicz rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Wyrok w tej sprawie zapadanie w Sądzie Rejonowym w Lubinie.

SZAT

 

Dodaj komentarz