LUBIN. Odpowie za śmierć pieszego

Liliana Lukasiewicz (9)21-letni mieszkaniec Lubina odpowie przed sądem za śmiertelne potrącenie pieszego. 88-latek przechodził przez jezdnię po pasach, gdy nagle został uderzony przez Fiata Punto. Do tragedii doszło w Lubinie, na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Tysiąclecia, 3 stycznia bieżącego roku.

Sprawca zdarzenia jechał od ul Armii Krajowej od strony Niepodległości w kierunku Odrodzenia. Zbliżając się do oznakowanego przejścia dla pieszych zauważył kobietę stojącą po prawej stronie.

– Nie zauważył natomiast znajdującego się blisko środka jezdni przechodzącego przez przejście mężczyzny, w którego wjechał autem- informuje Liliana Łukasiewicz z legnickiej prokuratury.

Poszkodowany miał m.in. stłuczony mózg, połamane żebra, obrażenia te spowodowały niewydolność krążeniowo-oddechową, co z kolei doprowadziło do zgonu mężczyzny. 21-letniemu Sebastianowi C. postawiono zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Lubinianin nie przyznał się do winy i stwierdził, że pieszy wtargnął na jezdnię z impetem.

– Biegły z zakresu ruchu drogowego stwierdził, że przyczyną wypadku był brak szczególnej ostrożności u kierowcy Fiata Punto. Wykluczył też jakąkolwiek winę pieszego- dodaje Liliana Łukasiewicz.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym Sebastianowi C. grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

SZAT

 

 

Dodaj komentarz