LUBIN. Odlew medalu Czerwonki zawiśnie w nowej hali

IMG_2008 Gromkimi brawami powitano w Zespole Szkół Sportowych olimpijkę z Soczi – Natalię Czerwonkę. Sportsmenka odwiedziła placówkę, w której stawiała swoje pierwsze kroki sportowe. Przypomnijmy, lubinianka zdobyła na tegorocznych igrzyskach srebro w łyżwiarstwie szybkim.

Natalia Czerwonka przyznaje, że spotkania z dziećmi i młodzieżą są dla niej bardzo przyjemną stroną medialnego zainteresowania jej osobą. Młodzież szkoły sportowej dała dziś wyraz swojego szacunku wobec kiedyś uczennicy, a teraz olimpijki. Sportsmenkę powitano owacjami na stojąco.

– Nigdy nie odmawiam dzieciom spotkań, tym bardziej jeśli chodzi o szkołę, gdzie stawiałam pierwsze kroki w sporcie- mówi Natalia Czerwonka.

IMG_2270Dużą niespodziankę podczas dzisiejszego spotkania zrobił naszej olimpijce prezydent miasta Robert Raczyński.Poprosił lubiniankę, by na kilka godzin pożyczyła swój medal olimpijski.

– Zrobimy odlew medalu i zawiśnie on jako pierwszy w nowo budowanej hali- mówi Robert Raczyński, prezydent Lubina.

Podczas spotkania młodzież najczęściej pytała o to jak długą i ciężką drogę musiała przejść nasza olimpijka, by dojść tak wysoko.Olimpijka z Lubina jeszcze długo po spotkaniu z uśmiechem na ustach pozowała do zdjęć i rozdawała autografy uczniom szkoły sportowej.

SZAT

Dodaj komentarz