LUBIN. Odciął wodę we wsi, bo gmina nie oddała mu pieniędzy

IMG_1422Przez 5 godzin część mieszkańców Gorzycy w gminie Lubin nie miała dziś wody. Zawór zakręcił właściciel sieci wodno-kanalizacyjnej. Mężczyzna chce w ten sposób zmusić gminę Lubin aby zapłaciła mu za wykonanie sieci. Walka o odzyskanie pieniędzy trwa już od 6 lat. 

Pan Leszek Bugaj kilka lat temu kupił ziemię, którą chciał przeznaczyć na działki budowlane w Gorzycy. Postanowił uzbroić teren jednak zanim to zrobił musiał od gminy uzyskać pozwolenie na budowę sieci wodnej i kanalizacyjnej.

– Mam wszystkie stosowne zezwolenia i odbiory. Na własny koszt zbudowałem prawie 1,5 km sieci wodnej i 1km kanalizacyjnej, pieniędzy za jej wykonanie nie otrzymałem do dzisiaj- mówi Leszek Bugaj.

Mężczyzna twierdzi, że inwestycja pochłonęła prawie 1,5 mln złotych.Wszystkie prace zakończono 6 lat temu i od tej pory mężczyzna walczy o odzyskanie pieniędzy od gminy Lubin. Mieszkaniec Polkowic przyznaje, że nigdy nie uzyskał odpowiedzi na pytanie dlaczego tyle lat zwleka ona z zapłatą. Mężczyzna skarży się, że kolejne pisma wysyłane do wójt Ireny Rogowskiej pozostają bez odpowiedzi.

W sobotę 1 marca zdesperowany mężczyzna wodę odciął na godzinę. Dziś przerwa była dłuższa i trwała pięć godzin, zawór odkręcono po interwencji lubińskiej policji.

– Żal mi niewinnych mieszkańców ponoszących konsekwencje tej sytuacji. Chciałem jednak zwrócić uwagę władz gminy i zmusić ich do oddania moich pieniędzy- mówi Leszek Bugaj.IMG_1431

Mieszkańcy Gorzycy rozumieją kłopoty mężczyzny i trzymają jego stronę, denerwują się jednak odcinaniem wody, której brak bardzo utrudnia im codzienne funkcjonowanie

– Dobro mieszkańców jest dla mnie najważniejsze, a sprawę trzeba załatwić jak najszybciej, by więcej nie dochodziło do takich sytuacji- mówi Jan Olejnik, sołtys Gorzycy.

 Dlaczego gmina zwleka z oddaniem pieniędzy i jakie stanowisko zajmuje w tej sprawie? Dziś telefon rzecznika prasowego gminy Lubin uparcie milczał. W przyszłym tygodniu ma się odbyć spotkanie organizowane przez mieszkańców Gorzycy, na które zaproszeni zostali przedstawiciele gminy Lubin. Sołtys wsi obiecał także zainteresować sprawą radnych podczas jutrzejszej sesji Rady Gminy.

SZAT

IMG_1418 IMG_1403 IMG_1434 IMG_1430 IMG_1427

Dodaj komentarz