LUBIN. Obława na złodziei samochodów

obława 2Dwa luksusowe modele audi S8 oraz audi A8 o wartości blisko pół miliona złotych, części z wielu innych samochodów oraz sporą gotówkę przejęli dolnośląscy funkcjonariusze, wspierani przez dolnośląsko – saksońską grupę NYSA ze Zgorzelca w trakcie akcji wymierzonej w przestępczość samochodową na terenie powiatu lubińskiego.

– W sprawie tej zatrzymano 42 – letniego mężczyznę, podejrzanego o paserstwo. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Za czyny, o które jest podejrzany, grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wcześniej w tej sprawie, za kradzieże kilkudziesięciu samochodów na terenie Europy Zachodniej, policjanci zatrzymali dwie inne osoby, które zostały tymczasowo aresztowane – mówi Paweł Petrykowski, rzecznik prasowy dolnośląskiego policji.

Policjanci rozpoczęli obławę z samego rana. W jednym czasie wtargnęli na teren pięciu prywatnych posesji i warsztatów samochodowych na terenie powiatu lubińskiego.

obława 4

– Policjanci zabezpieczyli dwa luksusowe samochody marki audi S8 oraz audi A8,które posiadały podzespoły pochodzące z innych kradzionych samochodów tego typu. Ponadto znaleziono i zabezpieczono części pochodzące z samochodu marki Mercedes Sprinter, skradzionego na terenie Polski, części samochodowe z kolejnych pojazdów, w tym Audi A8 i Audi RS6, które zostały skradzione na terenie Niemiec, silniki samochodowe i skrzynie biegów z zatartymi polami numerowymi, 76 kluczyków do samochodów marki Audi i VW oraz pieniądze w kwocie 44,5 tys. złotych i 3,7 tys. euro, które według podejrzeń policjantów pochodzą z handlu częściami z kradzionych aut – relacjonuje Petrykowski.

Policja i prokuratura wyjaśniają wszystkie okoliczności tego przestępstwa. Kontynuują identyfikację pozostałych pojazdów i części.

DRM/materiały KWP Wrocław

 

 

 

Dodaj komentarz