LUBIN. Obława na „spółdzielnię pożyczkową”

zatrzymany 4 POlkowiceCzworo lubinian wpadło w ręce policji po tym, jak namawiali ludzi, by brali kredyty na podstawie „lewych” zaświadczeń o zatrudnieniu, które sami załatwiali. W zamian brali dla siebie po kilka procent z każdego kredytu. Młodzi lubinianie odpowiedzą za oszustwa przed sądem. Policjanci podejrzewają udział innych osób w „spółdzielni pożyczkowej” i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

– Dwie kobiety i dwóch mężczyzn, w wieku 19, 20, 21 i 24-lat weszli w posiadanie fałszywych zaświadczeń, potwierdzających wysokość dochodów i zatrudnienie w znanych lubińskich spółkach. Potem namawiali napotkane osoby do tego, aby w oparciu o podrobione zaświadczenia pobierały krótkoterminowe pożyczki gotówkowe na jednorazowe kwoty od 600 do około 1500 złotych. W zamian za dostarczone zaświadczenia otrzymywali od pożyczkobiorców małe kwoty od 100 do 150 złotych – relacjonuje Karolina Hawrylciów z lubińskiej komendy.

Według ustaleń policjantów tzw. spółdzielni pożyczkowej udało się w ten sposób wyłudzić kilkanaście kredytów. Trójce z zatrzymanych za oszustwo grozi do ośmiu lat więzienia. Jedna z kobiet natomiast od razu trafiła do więzienia. Była już poszukiwana przez policję za inne przestępstwa z przeszłości.

Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań w sprawie.  

DRM/ FOT. ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Z ARCHIWUM POLICJI

Dodaj komentarz