Opublikowany: pt, Lis 8th, 2019

Lubin w nowym rozkładzie – pojedziemy dalej niż do tej pory

Już od 15 grudnia z Lubina będzie można pojechać bezpośrednio pociągiem między innymi do Berlina czy Wiednia. Choć o tym, że nasze miasto zyska połączenia międzynarodowe, pisaliśmy już we wrześniu, to dopiero teraz PKP Intercity opublikowało zarys nowego rozkładu jazdy. Oficjalny powinien się pojawić po 23 listopada.

Rozkład pociągów międzynarodowych, który zacznie obowiązywać od połowy przyszłego miesiąca, można znaleźć na stronie internetowej PKP Intercity TUTAJ. Dowiadujemy się z niego, że Lubin, podobnie jak sąsiednia Legnica, znalazł się na trasie pociągu IC NightJet austriackiego przewoźnika OBB, jadącego bezpośrednio do Berlina oraz Wiednia. Skład Nightjet ma prowadzić też bezpośrednie wagony z Berlina do Przemyśla i z powrotem, a także do Budapesztu.

Oprócz połączeń relacji Wien Hbf/Budapest Keleti/Przemyśl Główny – Berlin Charlottenburg, Zagłębie Miedziowe zyska też cztery inne pary pociągów PKP Intercity: Bielsko-Biała Główna – Świnoujście, Lublin – Szczecin Główny, Katowice – Świnoujście oraz Kraków Główny – Szczecin Główny.

Dzięki zakończeniu remontu drugiego fragmentu linii 289 z Lubina do Rudnej Gwizdanowa, będzie można też dojechać do Głogowa. Linia D11 Kolei Dolnośląskich, która od 9 czerwca tego roku kursowała z Lubina przez Legnicę do Wrocławia, zostanie wydłużona właśnie do tej stacji. Jak informowało już wcześniej PKP PLK w nowym rozkładzie będzie 14 par pociągów Kolei Dolnośląskich (6 par Legnica – Lubin i 8 par Legnica – Głogów) – 9 bezpośrednich pociągów z Wrocławia do Lubina i 12 z Lubina do Wrocławia.

Lubin zyskał też nowy przystanek – pociągi będą się zatrzymywać na stacji Lubin Stadion przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie.

Wcześniej o nowych połączeniach kolejowych z Lubina pisaliśmy w artykułach „Z Lubina pociągiem do Berlina, Wiednia, Budapesztu i nie tylko!” i „Lubin w nowym rozkładzie PKP Intercity i OBB – znamy szczegóły”.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..