LUBIN. Nowe oblicze lubińskiego szpitala

IMG_1086Całkowita przebudowa szpitala, stworzenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, a także rozszerzenie dotychczasowych świadczeń medycznych – to plany nowego właściciela lubińskiego szpitala na najbliższe dwa lata. Podczas sesji Rady Powiatu strategię rozwoju lubińskiego szpitala przedstawił prezes EMC – Piotr Gerber, który po raz pierwszy spotkał się z radnymi. To właśnie spółka EMC odkupiła od powiatu lubińskiego Regionalne Centrum Zdrowia.

Kupno szpitala w Lubinie to dla nas duże wyzwanie, widzimy tu jednak wielki potencjał, który mamy nadzieję w odpowiedni sposób wykorzystać – mówi dyrektor generalny EMC- Józef Tomasz Juros.

Szefostwo spółki przedstawiło podczas sesji wstępna koncepcję przebudowy szpitala. W jego sąsiedztwie ma powstać Szpitalny Oddział Ratunkowy.

IMG_1355-Utworzenie SOR-u to decyzja należąca do Narodowego Funduszu Zdrowia , my musimy stworzyć odpowiednie warunki, aby aplikować o jego utworzenie. Uważamy, że jeśli chcemy podnieść rangę szpitala musimy go zbudować- mówi Piotr Gerber, prezes EMC Instytut Medyczny S.A.

Do zrobienia, zdaniem nowych władz szpitala, jest naprawdę wiele, bo obecnie pacjenci w szpitalnym molochu mogą czuć zgubieni. Potrzebna jest więc recepcja z prawdziwego zdarzenia i osoby kompetentne, które będą wiedziały gdzie pokierować pacjenta , by pomoc została mu udzielona jak najszybciej. RCZ-em nadal kierować będzie Rafał Koronkiewicz, a członkami zarządu zostały Ewa Cholewińska i Lidia Abrechowicz z EMC Instytut Medyczny.

Grupa EMC Instytut Medyczny SA skupia obecnie 10 szpitali i 16 przychodni w województwach: dolnośląskim, opolskim, śląskim, mazowieckim, zachodniopomorskim i pomorskim.

SZAT

Dodaj komentarz