LUBIN. Niesprawne autobusy miały zawieźć dzieci na wycieczkę/ wideo/

podpisane_20150611_075210Dwa niesprawne autobusy podstawił lubiński PKS, którymi do wrocławskiego teatru miały  pojechać dzieci z klas pierwszych ze SP 1 w Lubnie. W efekcie wycieczka się nie odbyła. Rodzice uczniów są oburzeni, prezes PKS przeprasza za zaistniałą sytuację i zapewnia, że pieniądze za bilety zostaną zwrócone.

 Oba skontrolowane przez policję autobusy miały usterki.

W jednym autobusie stwierdziliśmy usterki w układzie hamulcowym, a w drugim w układzie kierowniczym, dlatego oba nie zostały dopuszczone do jazdy- mówi asp. Piotr Balul z KPP w Lubinie.

Prezes PKS w Lubinie mówi, że usterki nie były duże. Kazimierz Ziółkowski przyznaje jednocześnie, że sytuacja nie powinna mieć miejsca.

– Co  mają  w  głowie  ludzie  wysyłający  takie  autokary  w  podróż  z  dziećmi ??  Podstawiać  na  wycieczkę  dla  dzieci  dwa  niesprawne  autokary…   To  się  w  głowie  nie  mieści- napisali w liście do redakcji oburzeni rodzice pierwszaków. Jednocześnie poinformowali, że sprawa została zgłoszona do Inspekcji Transportu Drogowego.

SZAT

  1. Jakie niesprawne hamulce? Policjanci nie dopuścili autobusu, ponieważ przy spadku ciśnienia nie załączył się „brzęczek” (nie znam profesjonalnej nazwy). Hamulce były jednak sprawne…

Dodaj komentarz