LUBIN. „Niebezpieczne” kontrole

radio_13_01 (1)Zły stan techniczny pojazdów, naruszenie przepisów czasu pracy przez kierowców, niesprawne tachografy to niektóre wykroczenia wykryte podczas dzisiejszych kontroli przewozu materiałów niebezpiecznych na terenie powiatu lubińskiego.

Lubińska drogówka wraz z funkcjonariuszami Wojewódzkiego Inspektoratu Drogowego Odział w Legnicy prowadzili wzmożone działania ukierunkowane na transport materiałów niebezpiecznych. Kontroli poddano pojazdy ciężarowe przewożące takie ładunki.

– Towary uznane za stwarzające zagrożenie w transporcie drogowym charakteryzują się zazwyczaj właściwościami, które w sposób nagły mogą doprowadzić do poważnego niebezpiecznego zdarzenia. Jeśli towar stwarza zagrożenie to jego transport musi być regulowany w celu zapobieżenia wypadkom z udziałem osób lub mienia oraz powstaniu szkód w środowisku naturalnym i środkach transportu – mówi Jan Pociecha z lubińskiej komendy.

Na krajowej trójce ustawiono posterunek stały do kontroli pojazdów ciężarowych przewożących towary niebezpieczne. Funkcjonariusze sprawdzali stan techniczny pojazdów jak i trzeźwość kierowców.

W sumie kontroli poddano 19 pojazdów w tym 6 autobusów, 12 pojazdów ciężarowych przewożących materiały niebezpieczne i 1 samochód osobowy. Wykryto jeden niesprawny tachograf, udowodniono jedno naruszenie czasu pracy przez kierowcę, w dwóch samochodach wykazano naruszenie przepisów dotyczących przewozu materiałów niebezpiecznych, aż pięć aut było w złym stanie technicznym, czterech kierowców ukarano mandatami karnymi, zatrzymano dwa dowody rejestracyjne, a ośmiu kierowców pouczono. 

DRM/fot. archiwum

 

Dodaj komentarz