LUBIN. Nawet pół tysiąca za nieodśnieżanie

11090006Od 20 do nawet 500 zł kary grozi za jazdę nieodśnieżonym pojazdem. – Musimy popatrzeć na sprawę pod względem bezpieczeństwa. Śnieg może się oderwać od dachu naszego samochodu i wpaść na szybę jadącego za nami auta, a to może doprowadzić do niebezpiecznego zdarzenia – tłumaczy Jan Pociecha, oficer prasowy lubińskiej policji. 

Podczas tegorocznej zimy nie ma wielu takich sytuacji, kiedy trzeba odśnieżać pojazdy. Mimo wszystko zdarzają się dni, w których śnieg zaczyna padać i wówczas trzeba pamiętać, że podróż nieodśnieżonym pojazdem może nas słono kosztować. Gdy więc wieczorem zaczyna padać śnieg, warto następnego ranka wstać odrobinę wcześniej i przeznaczyć czas na porządne odśnieżenie auta. Należy również pamiętać o tym, żeby zbyt długo nie trzymać zaparkowanego samochodu z włączonym silnikiem.

– Zabrania się pracy silnika na wolnych obrotach samochodu, który nie jest w ruchu powyżej jednej minuty w terenie zabudowanym – cytuje przepis Jan Pociecha. – Za to również grozi mandat w wysokości od 20 do nawet 500 zł.  

DRM

Dodaj komentarz