LUBIN. Najwięcej pracy zaoferowało wojsko

IMG_466732 pracodawców wzięło udział w 8 edycji Targów Pracy zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Lubinie. Najwięcej miejsc pracy przygotowało wojsko z Międzyrzecza. W sumie targi odwiedziło kilkaset osób.

8 edycja targów była wyjątkowo udanym przedsięwzięciem. Dopisali i pracodawcy i osoby, które zainteresowane były zmianą lub znalezieniem zatrudnienia. Najwięcej ofert bo aż 300 miejsc pracy przygotowało w tym roku wojsko z Międzyrzecza

Wojsko daje dużą stabilizację, potrzebujemy strzelców, kierowców i radio telefonistów – mówi por. Krzysztof Kempa z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu.

Pracodawcy najchętniej zatrudniają osoby posiadające pełne kwalifikacje w danym zawodzie i mające doświadczenie w jego wykonywaniu. Po ubiegłorocznej edycji imprezy pracę otrzymało 54 osoby.

– Warto organizować takie imprezy choćby dla kilkudziesięciu osób, które znajdą zajęcie. Ważne jest również to, żeby młode osoby zapoznały się z oczekiwaniami pracodawców- mówi Wioletta Jagielska, dyr. IMG_4660Powiatowego Urzędu Pracy w Lubinie.

Najwięcej problemów ze znalezieniem pracy mają osoby które skończyły 40 lat i osoby tuż po studiach.

– Szukam pracy od 5 lat i wiem, że nie jest łatwo- mówi pani Helena z Lubina.

Podczas targów wszyscy chętni mogli na miejscu, przy pomocy pracowników Urzędu Pracy napisać i wydrukować CV.

SZAT

 

 

 

Dodaj komentarz