Opublikowany: czw, Cze 13th, 2019

Lubin nadal górniczy?

Choć w rozkładach jazdy i na tablicach informacyjnych na stacji figuruje już Lubin bez przymiotnika górniczy, to na pociągach Kolei Dolnośląskich wciąż można zobaczyć starą nazwę. – Dlaczego? – pytają zaciekawieni Czytelnicy. Ponieważ dostaliśmy sporo takich pytań, postanowiliśmy to sprawdzić.

W lutym tego roku dowiedzieliśmy się, że PKP Polskie Linie Kolejowe zmienia dawną nazwę stacji z Lubin Górniczy na Lubin. Takie też tablice pojawiły się na zmodernizowanej stacji i informacja w rozkładach jazdy. Nazwa bez dodatkowego przymiotnika miała zacząć funkcjonować od 9 czerwca, czyli od momentu wejścia w życie nowego rozkładu jazdy pociągów pasażerskich. I zaczęła… ale nie wszędzie.

– Niby już jest Lubin, ale na pociągach nadal Lubin Górnicy. Dlaczego? – pyta nas jeden z mieszkańców. Nie tylko on jednak to zauważył, podobnych maili i telefonów otrzymaliśmy w ostatnich dniach więcej.

Sprawdzamy. Najpierw dzwonimy do Kolei Dolnośląskich, do których należą pociągi. Tam dowiadujemy się, że to co widać na tablicach informacyjnych, pochodzi z systemu PKP PLK.

– Do 9 czerwca Lubin Górniczy funkcjonował w rozkładzie jazdy dla ruchu towarowego. Obecnie jedyna obowiązująca nazwa to Lubin – przyznaje Bohdan Ząbek z biura prasowego PKP PLK, dodając, że wkrótce również w systemach, z których korzystają przewoźnicy, wprowadzona zostanie zmiana.

Gdy zakończy się remont odcinka z Lubina do Rudnej Gwizdanowa, pojawi się jeszcze dodatkowy Lubin już ze słowem towarzyszącym dla określenia nowego przystanku przy stadionie. Na razie nazwa robocza dla tej stacji to Lubin Stadion.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..