LUBIN. Na rowerach po szpik dla Justyny

IMG_2411Grupa kilkudziesięciu pracowników – wolontariuszy KGHM przejedzie ponad 400 km na rowerach propagując transplantację szpiku. W dniach 1- 4 maja rowerzyści z Drużyny Szpiku KGHM wystartują z Lubina i pojadą do Kołobrzegu w ramach społecznej akcji „Rowerem po szpik dla Justyny ”. Działania realizowane są w ramach programu wolontariackiego w KGHM „Miedziane serce” .

Wolontariusze będą rejestrować potencjalnych dawców szpiku od godziny 13 w następujących miejscowościach: 1 maja w Nowym Tomyślu, 2 maja w Choszcznie i przez dwa dni (3, 4 maja) w Kołobrzegu. Podczas rejestracji odbędzie się również kwesta na rzecz chorej na chłoniaka Justyny Husarek.

To kolejna prospołeczna akcja naszego klubu. W ramach wolontariatu pracowniczego realizowanych jest wiele działań. Tym razem przyłączamy się do Drużyny Szpiku KGHM – mówi Bogusław Godlewski, koordynator wolontariatu w KGHM.

Drużyna Szpiku KGHM jest częścią ogólnopolskiej Fundacji Dar Szpiku im. Anny Wierskiej w Poznaniu. Utworzyli ją pracownicy spółki, którzy działają razem od marca 2011 roku. Oprócz propagowania zdrowego trybu życia, organizują akcje rejestracji potencjalnych dawców. Dzięki nim w bazie przybyło ponad 700 zarejestrowanych dawców. Trzy osoby były już wytypowane do przeszczepu szpiku – jeden przeszczep miał miejsce w klinice w Dreźnie, dwa w Polsce.

W Polsce co godzinę stawiana jest diagnoza: nowotwór krwi. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych. Dlatego tak ważne jest, aby zarejestrowanych dawców było jak najwięcej, daje to większe szanse chorym na znalezienie genetycznego bliźniaka.

SZAT

Dodaj komentarz