LUBIN. Modlili się w intencji ludzi pracy

IMG_6364„W trosce o godność pracy i świętowania” pod takim hasłem odbyło się w Lubinie sympozjum w ramach rozpoczętego wczoraj I Kongresu Eucharystycznego diecezji legnickiej. Pierwsza stacja w Lubinie była skierowana głównie ku środowiskom ludzi pracy.

Rano w lubińskich kościołach trwała adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji ludzi pracy. Lubin to najbardziej uprzemysłowione miasto diecezji legnickiej, dlatego dzisiejszy dzień Kongresu Eucharystycznego jest poświęcony właśnie tym osobom. Po adoracji w CK „Muza”odbyło się sympozjum.IMG_6335

– Obserwujemy,że niedziela dla wielu ludzi stała się dniem handlu, kolejnym dniem powszednim, zamiast dniem odpoczynku i uczestnictwa w Eucharystii- mówił bp Stefan Cichy- ordynariusz diecezji legnickiej.

Obawa o utratę pracy, ale również pogoń za pieniądzem i dobrami doczesnymi- to główne powody dla których część osób decyduje się z własnej woli pracować w niedzielę.

– Ci, którzy biorą sobie do serca nauki kościoła będę przestrzegać siódmego przykazania. Ja nigdy nie pracuję w niedzielę- mówi Adam Myrda, starosta lubiński.

IMG_6326Po sympozjum wierni w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego uczestniczyli we mszy świętej, następnie procesją przeszli pod pomnik „Solidarności” na „Wzgórze Zamkowe”. Tam, po wspólnej modlitwie, odbył się koncert i błogosławieństwo. Kolejna stacja kongresu odbędzie się w Legnicy, kościół pw. św. Jana Chrzciciela.

 

SZAT

 

Dodaj komentarz