LUBIN. Mobilne muzeum Jana Pawła II wkrótce w Lubinie

Zdjęcie Mobilnego Muzeum Jana Pawła II - Fot. P. SionkoOsobiste rzeczy Jana Pawła II, faksymile dokumentów czy inne przedmioty związane z pontyfikatem papieża Polaka, będzie można zobaczyć 14 i 15 kwietnia w Lubinie. Do miasta przyjedzie mobilne muzeum Jana Pawła II. Osobiste pamiątki zostały przekazane przez: Kardynała Stanisława Dziwisza, Metropolitę Krakowskiego, Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie oraz Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

Do elementów ekspozycji należą m.in.: brewiarz, którego Jan Paweł II używał do codziennej modlitwy, pióro, różaniec, na którym się modlił, buty, narty, sutanna, piuska papieska oraz zegar z prywatnej rezydencji w Castel Gandolfo. Część z nich nigdy wcześniej nie była pokazywana.

Mobilne Muzeum Jana Pawła II jest nowy projektem Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie, mającym na celu promowanie myśli i nauczania Ojca Świętego.

Mobilne Muzeum Jana Pawła II-6– Poprzez mobilne muzeum pragniemy udostępnić jak największej liczbie osób, osobiste pamiątki po Ojcu Świętym, wraz ze zdjęciami i filmami o Jego życiu- czytamy na oficjalnej stronie Centrum Jana Pawła II.

Muzeum to 18-metrowy samochód w barwach papieskich. W jego naczepie ustawiono gabloty z eksponatami a na trzech ścianach wystawienniczych wyświetlane są filmy o życiu Karola Wojtyły w Wadowicach, Krakowie i Rzymie. Mobilne muzeum stanie w Lubinie koło Dębu Papieskiego, przy ul. B.Chrobrego.

SZAT

Dodaj komentarz