LUBIN. Lubin uczci kanonizację Jana Pawła II

plakat_malyLubin przygotowuje się do uroczystości z okazji kanonizacji papieża Polaka. Z inicjatywy Prezydenta Miasta Roberta Raczyńskiego oraz lubińskiego Duchowieństwa na dziedzińcu Wzgórza Zamkowego odbędą się uroczystości poświęcone tej historycznej chwili. Będzie to szczególne wydarzenie także dlatego, że od 1997 roku Jan Paweł II jest Honorowym Obywatelem Miasta Lubina.

Uroczystość rozpocznie się o godzinie 15.00 modlitwą dziękczynną, po której zebrani będą mogli wspólnie zaśpiewać. Nie zabraknie „Barki”- ulubionej pieśni papieża Polaka oraz cytatów z jego encyklik. Jednocześnie przez całą uroczystość będzie można wpisywać swe prośby do świętego Jana Pawła II na specjalnie przygotowanym płótnie.

O 18.18, na pamiątkę godziny wyboru 0kardynała Karola Wojtyły na papieża z Rynku wyruszy Bieg Papieski. Przewidziano także wiele innych niespodzianek oraz atrakcji, jak np. „kawiarenkę wadowicką” oraz wystawę prac plastycznych uczniów lubińskich szkół.

Uroczystość zakończy się Apelem Jasnogórskim o godz. 21. Obchody kanonizacji zostaną upamiętnione tablicą przy Dębie Papieskim.

SZAT

Dodaj komentarz