LUBIN. Kradli studzienki, „wpadli” na gorącym uczynku

IMG_1794Dwaj mieszkańcy gminy Chocianów wpadli w ręce policjantów, gdy kradli metalowe elementy studzienek. Do zdarzenia doszło na terenie gminy Lubin. Sprawcy odpowiedzą za próbę kradzieży i zniszczenie mienia.

Uwagę policjantów zwrócili dwaj podejrzanie zachowujący się mężczyźni. 22 i 30-latek kręcili się w pobliżu terenu nieczynnej stacji uzdatniania wody.

– Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły się, mężczyźni zostali przyłapani na gorącym uczynku, gdy kradli metalowe elementy studzienek- informuje Karolina Hawrylciów z KPP w Lubinie.

Dzień przed zaplanowaną  kradzieżą złodzieje pojawili się na terenie nieczynnej stacji uzdatniania wody. Wówczas przyszli jednak sprawdzić tylko teren. Następnego dnia wyposażeni w młot i łom  mężczyźni zaczęli wyrywać metalowe kołnierze utrzymujące pokrywy studzienek.

– Zdążyli wyłamać dwie sztuki, przy trzeciej studzience zostali przyłapani przez policjantów i zatrzymani. Uszkodzili mienie wartości blisko 1800 złotych-dodaje Karolina Hawrylciów z KPP w Lubinie.

Za uszkodzenie mienia grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

SZAT

 

 

 

Dodaj komentarz