LUBIN. Kradł dekielki

podpisane_dekielki1Lubinianin nosił w plecaku dwadzieścia sztuk zdemontowanych dekielków osłonowych do felg aluminiowych. Został zatrzymany przez policjantów podczas próby demontażu kolejnych dekielków z jednego z samochodów zaparkowanych w centrum Lubina.

– Policję wezwał jeden z mieszkańców Lubina, który zauważył, że na parkingu niestrzeżonym w centrum miasta pewien mężczyzna zachowuje się dość podejrzanie przy jednym z zaparkowanych tam samochodów – relacjonuje Anna Szeliga z lubińskiej komendy. – Policjanci po krótkiej penetracji terenu, zauważyli 35- letniego lubinianina, który miał przy sobie plecak załadowany dekielkami do felg aluminiowych.

Wartość skradzionego mienia oszacowano na kwotę 850 zł. Aktualnie funkcjonariusze ustalają pokrzywdzonych, ponieważ większość z nich nie zgłosiła kradzieży. Właściciele samochodów, którzy podejrzewają, że mogli paść ofiarą złodzieja proszeni są o osobisty kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo – Śledczym Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Mężczyzna był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary pozbawienia wolności za dopuszczenie się innych czynów. Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

DRM/ fot. KPP Lubin 

Dodaj komentarz