LUBIN. Kradł co popadnie, nawet prąd

włamywacz piwniceSzlifierka, piła, klucze, wiertarka, radio samochodowe, wędki to tylko niektóre z przedmiotów skradzionych z piwnic na lubińskim Ustroniu, a które policjanci znaleźli w mieszkaniu 32-letniego lubinianina. Złodzieja zatrzymali na gorącym uczynku, po tym jak obrobił kolejną piwnicę. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nielegalnie pobierał w mieszkaniu energię elektryczną.

– Od grudnia 2014 roku na terenie osiedla Ustronie w Lubinie doszło do kilku włamań do pomieszczeń piwnicznych, skąd ginęły elektronarzędzia oraz inne sprzęty – podaje Karolina Hawrylciów z lubińskiej komendy.

włamywacz piwnice 4włamywacz piwnice 2Mężczyzna został zatrzymany praktycznie na gorącym uczynku, gdy po kolejnym włamie wracał z łupami do swojego mieszkania.

– Funkcjonariusze po przeszukaniu mieszkania ujawnili wiele przedmiotów pochodzących z poprzednich włamań. Mężczyźnie udowodniono już sześć tego typu przestępstw, z których udało się częściowo odzyskać utracone mienie – mówi Hawrylciów.

Mężczyzna przyznał się do winy. Za wszystkie przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia. 32-latek był wcześniej karany za podobne przestępstwa.

DRM/ FOT. KPP Lubin

Dodaj komentarz