LUBIN. Kopali leżącego, bo chcieli zabrać mu piwo

IMG_3019Dwóch kompletnie pijanych mieszkańców Lubina zaatakowało w sobotnie popołudnie mężczyznę tylko za to, że posiadał on butelkę piwa i nie chciał im jej oddać.

– Agresywni mężczyźni przemocą doprowadzili pokrzywdzonego do stanu bezbronności, a następnie dokonali kradzieży piwa o wartości 4 zł. Jednakże w krótkim odstępie czasu dopuścili się jeszcze pobicia pokrzywdzonego, poprzez uderzanie go pięściami i kopanie po całym ciele – relacjonuje Karolina Hawrylciów z lubińskiej komendy.

Do zdarzenia doszło na osiedlu Polne w Lubinie. Policję zawiadomiła lubinianka, która widziała, jak sprawcy znęcają się nad 56-latkiem. Funkcjonariusze szybko zatrzymali sprawców. Są to 36 i 38-letni mieszkańcy Lubina.

– Obaj byli w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie, a drugi z mężczyzn miał ponad 1,5 promila alkoholu – dodaje Hawrylciów.

Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty rozboju oraz pobicia. Przyznali się do winy. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. Policja wnioskuje również o tymczasowy areszt dla sprawców. Sąd zadecyduje o tym dziś po południu.

DRM

Dodaj komentarz