LUBIN. Kolejny raz „wpadli” z fałszywymi banknotami

050214Nie minęły jeszcze dwa miesiące a dwaj mieszkańcy Lubina ponownie trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni po raz kolejny posługiwali się fałszywymi banknotami i znów wpadli w ręce funkcjonariuszy.

Tym razem mężczyźni usiłowali zapłacić fałszywymi banknotami w jednej z lubińskich restauracji. Gdy autentyczność banknotów zakwestionowała jedna z pracownic lubinianie uciekli.

– Policjanci z wydziału kryminalnego szybko skojarzyli, że mogą to być ci sami lubinianie, którzy zostali zatrzymani na początku lutego br. za to samo przestępstwo. Informacja trafiła do wszystkich patroli na terenie miasta. Policyjni wywiadowcy na jednej ze stacji rozpoznali i zatrzymali obu mężczyzn- informuje Jan Pociecha z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Okazało się, że lubinianie w lutym tego roku zostali zatrzymani za wprowadzenie i usiłowanie wprowadzenia do obiegu podrobionych  50 złotowych banknotów. Funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności całej sprawy i sprawdzają czy lubinianie sami produkowali banknoty.

– Przestępstwo, którego dopuścili się lubinianie kodeks karny określa, jako zbrodnię a taki czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności nie mniejszą niż 5 lat- informuje Jan Pociecha z KPP w Lubinie.

Lubińska prokuratura wystąpi do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec 30- latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Wobec 20- latka prokurator zastosował dozór policji.

SZAT

Dodaj komentarz