LUBIN. Holował bez uprawnień

HawrylciówDo 3 lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom Lubina za niestosowanie się do zakazów sądowych. 28-letni lubinianin holował kierującego samochodem marki BMW 33-letniego mężczyznę. Policyjna kontrola wykazała, że ani holujący ani holowany nie posiadają uprawnień do kierowania pojazdami.

Do zdarzenia doszło w sobotę przed południem. Kierowca audi mimo braku prawa jazdy postanowił wziąć na hol swojego kolegę, który również nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów.

– Kierowca audi stracił je pierwszy raz w 2011 roku, kiedy to prowadził auto w stanie nietrzeźwości. Przez kolejne dwa lata popełniał dwukrotnie przestępstwo złamania zakazu sądowego oraz ponownie w 2013 roku dopuścił się przestępstwa kierowania pojazdem „na podwójnym gazie”. Obecnie są wobec niego orzeczone dwa zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, które znów zostały przez niego złamane – informuje Karolina Hawrylciów z lubińskiej komendy.

Podobnie sytuacja ma się w stosunku do drugiego z mężczyzn, który zakaz prowadzenia pojazdów czynny ma do końca 2017 roku za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości. Teraz mężczyźni kolejny raz staną przed sądem.

DRM/FOT. ARCHIWUM

Dodaj komentarz