LUBIN. Gracze opanowują Muzę (WIDEO)

IMG_4670-1-766x510– Do wczorajszego wieczora Muza funkcjonowała normalnie. Od dziś my ją przejmujemy – śmieje się Marcin Zięciak z ITPlanet. Właśnie przywieziono pierwszą partię komputerów, których w sumie ma być 150! Już w najbliższy weekend, 3 i 4 września, odbędzie się tu bowiem prawdziwe święto graczy: ITPlanet E-Sports Masters.

To będzie już druga edycja tej imprezy. W ubiegłym roku przyciągnęła ona sporą liczbę wielbicieli gier, i to nie tylko komputerowych, bo znalazło się tu też miejsce dla tych, którzy preferują planszówki.

W tym roku ma być więcej, głośniej i mocniej niż poprzednio. Na 150 komputerach, które od dziś dostarczane są do lubińskiego Centrum Kultury Muza, będzie można pograć w wiele różnych gier. Turnieje główne, na które eliminacje odbyły się wcześniej, to League of Legends, Counter Strike: Global Offensive oraz Hearthstone. Pula nagród w tym przypadku wynosi 50 tysięcy złotych. Także każdy, kto przyjdzie w sobotę czy w niedzielę do Muzy będzie mógł usiąść przy komputerze.

– Komputery będą właściwie wszędzie, w całej Muzie. 30 stanowisk stanie na przykład na dole na przeciwko szatni. Każdy będzie mógł wziąć udział na przykład w turnieju Fifa 16. Warto zapisać się wcześniej, bo wtedy pozna swoją drużynę jeszcze przed turniejem i będzie miał okazję się ograć. Choć oczywiście można zapisać się też i w czasie trwania imprezy – dodaje organizator Marcin Zięciak.

Zaplanowano również turniej w jedną z gier samochodowych. Ciekawostką będzie symulator jazdy samochodem z wirtualnymi okularami, gdzie każdy będzie mógł się poczuć jak w prawdziwym aucie.

Będzie też okazja, by zabawić się w gitarzystę i to na prawdziwej scenie. W Klubie pod Muzami pojawi się bowiem gitara podpięta do konsoli.

– Teraz to wszystko musimy jeszcze rozstawić i zamontować – mówi Marcin Zięciak. Przed organizatorami więc jeszcze sporo pracy.

Do weekendowej imprezy przygotowują się także jej uczestnicy. Drugiego dnia, w niedzielę odbędzie się konkurs Cosplay. W tym roku w Muzie pojawi się dziewięć osób przebranych za postaci z mangi, anime, gier komputerowych i filmów, by wziąć udział w rywalizacji.

To jednak nie wszystkie atrakcje. Na imprezie pojawią się między innymi youtuberzy. Zaplanowano także różne warsztaty i panele dyskusyjne. Szczegóły na temat TPlanet E-Sports Masters można znaleźć na stronie www.esm.lubin.pl.

Bilety na imprezę można kupić przez internet na www.ticketpro.pl oraz w każdym Empiku i Saturnie w Polsce. Za wejściówkę na dwa dni zapłacimy 30 zł, za jeden dzień – 25 zł.

Weekendowa ITPlanet E-Sports Masters będzie transmitowana przez TV Regionalną: w sobotę w godzinach 10-14, zaś w niedzielę 13-17.

Autor: MRT

 

Dodaj komentarz