Opublikowany: wt, Kwi 19th, 2016

LUBIN. Górzyński złożył ślubowanie (WIDEO)

W lubińskiej radzie miejskiej znowu zasiada 23 radnych. Dziś ślubowanie złożył Tomasz Górzyński, który 10 kwietnia wygrał wybory uzupełniające do tego gremium.

– Na razie chciałbym zobaczyć, jak to wszystko wygląda. Przysłuchuję się, uczę. Zgłosiłem już swój akces do komisji rewizyjnej rady miejskiej, chciałbym także należeć do komisji oświaty – mówi Tomasz Górzyński, który właśnie rozpoczyna pracę samorządowca.

Jak podkreśla, przede wszystkim chciałby się zająć edukacją, ale i rozwojem infrastruktury.

– Przede mną duże wyzwanie i dużo pracy. Mam nadzieję, że za dwa i pół roku, kiedy kadencja dobiegnie końca, będę mógł stanąć przed mieszkańcami, którzy mnie wybrali, i rozliczyć się ze wszystkich obietnic, z tego, co udało mi się zrobić – dodaje.

– Życzę nowemu radnemu, żeby szybko zaaklimatyzował się w razie, bo jest to dla niego zupełnie nowa funkcja. Sądzę jednak, że da sobie doskonale radę – mówi przewodnicząca rady miejskiej Bogusława Potocka-Zdrzalik.

Tomasz Górzyński, wygrywając wybory uzupełniające, zajął miejsce w radzie po swoim ojcu, Andrzeju – samorządowcu, radnym z wieloletnim doświadczeniem, który zmarł pod koniec ubiegłego roku. Startował w wyborach z KWW Robert Raczyński Lubin 2006.

Tomasz Górzyński całą swoją dietę – wzorem ojca – będzie przekazywał na cele społeczne, na przykład na fundusz stypendialny, dla dzieci. – Założę osobne konto i rozliczę się z każdej złotówki, jaką otrzymam od miasta – dodaje.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..