LUBIN. Gminnymi autobusami do centrum miasta

autobus gminaWszystkie autobusy komunikacji gminnej dojeżdżają już do centrum Lubina. Według nowego rozkładu mieszkańcy mogą podróżować od świąt Bożego Narodzenia. Wcześniej, po rozwiązaniu umowy z władzami miasta przez byłą wójt, Irenę Rogowską i zmianie przewoźnika, autobusy dojeżdżały tylko do rogatek miasta, a mieszkańcy gminy musieli oczekiwać na przystankach po kilka godzin, by dojechać do celu.

Mieszkańcy gminy Lubin składali skargi na temat częstotliwości kursowania autobusów oraz braku połączeń z niektórymi miejscowościami w weekendy i inne dni wolne od pracy. Tadeusz Kielan obiecywał zmianę tej sytuacji w kampanii wyborczej i była to jedna z pierwszych spraw, jaką zrealizował po objęciu urzędu wójta.

– Uwzględniliśmy zdecydowaną większość wniosków i próśb, które do nas dotarły. Mamy nadzieję, że satysfakcjonują one mieszkańców. System gminnej komunikacji będzie na bieżąco monitorowany i udoskonalany, tak by mógł jak najlepiej spełniać swoją funkcję – mówi Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

Autobusy po wprowadzeniu zmian wykonują o blisko 60 proc. kilometrów więcej niż dotychczas.

– Wydłużono siedem z dziewięciu linii komunikacji gminnej. Większość autobusów dociera do przystanków na ul. Kościuszki, linia 124 ze Szklar Górnych kończy bieg w Lubinie na Alei Niepodległości. W soboty częstotliwość połączeń zwiększona została o 17 kursów, w niedzielę aż o 39 – dodaje Tadeusz Kielan.

Nowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie www.gminalubin.pl

DRM/ FOT. GMINA LUBIN

Dodaj komentarz