LUBIN. Głosowania w sprawie gimnazjum nie było

IMG_0162Lubińscy radni gminni nie rozmawiali podczas sesji o zamiarze likwidacji Gimnazjum Gminnego w Lubinie. Wnioskował o to wójt Tadeusz Kielan. Szkoła mieści się przy ulicy M. Skłodowskiej- Curie. Przeniesienia szkoły zaproponował wójt, ostro sprzeciwiają się temu rodzice i sami uczniowie. W sumie w Gimnazjum Gminnym  uczy się 126 uczniów.

Podczas sesji radni jednogłośnie odrzucili wniosek, by do porządku obrad wprowadzić punkt dotyczący uchwały o zamiarze likwidacji szkoły.

– W szkole jest za mało miejsca i staramy się rozwiązać ten problem lokalowy- mówił Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.IMG_0165

Zrodził się więc pomysł, by przenieść placówkę gminną do  szkoły do Gimnazjum nr 1 w Lubinie, gdzie wójt spotkał się z rodzicami uczniów. Rodzicom pomysł się nie spodobał, twierdzą oni, że chcieliby, aby ich dzieci gimnazjum skończyły w obecnym budynku. 

Zdaniem rodziców jednym z pomysłów na wyjście z tej sytuacji  może być przeniesienie Gminnego Gimnazjum do innej szkoły w mieście, byle funkcjonowało pod obecną nazwą.
SZAT

Dodaj komentarz