LUBIN. GaleriON 2014 niebawem w Muzie

Galerion plakatDolnośląski Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych odbędzie się w Lubinie już po raz trzeci. Celem tego przedsięwzięcia jest promocja działań artystycznych niepełnosprawnych twórców z Zagłębia Miedziowego. Organizatorzy poszukują wśród osób niepełnosprawnych tych szczególnie uzdolnionych. Centrum Kultury Muza czeka na zgłoszenia do 15 maja.

GaleriON podzielony jest na dwa etapy. Pierwszy będzie polegał na przesłaniu zgłoszeń oraz prac uczestników na specjalnie utworzony adres e-mailowy. Można będzie przesłać skany prac plastycznych, fotografie, filmy, prace literackie, nagrania audio oraz video. Specjalna komisja zakwalifikuje najlepsze prace do drugiego etapu przeglądu, którego efektem będzie uroczysty koncert oraz wystawa prac w CK „Muza”. Zakończenie drugiego etapu planowane jest na czerwiec.

Kolejny etap przeglądu będzie miał na celu wyłonienie „najlepszych z najlepszych”, a najciekawsze dzieła zostaną zakwalifikowane do wystawy i koncertu finałowego, który odbędzie się we wrześniu w Teatrze Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu.

Centrum Kultury „Muza” będzie jednym z czterech organizatorów dolnośląskiego przeglądu i obejmie zasięgiem powiat lubiński oraz głogowski, polkowicki, legnicki i górowski. Podobną funkcję pełnić będą ośrodki kultury w Wołowie (region wrocławski) , Świdnicy (wałbrzyski) i Kamiennej Górze (jeleniogórski). Głównym organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Stowarzyszenie Motyl na rzecz Integracji i Aktywności Artystycznej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej z Wałbrzycha.

DRM/MATERIAŁY: CK MUZA 

Dodaj komentarz