LUBIN. Gadający radiowóz rusza w miasto

gadający radiowózLubińska policja rusza w trasę „gadającym radiowozem”. Policjanci będą poruszać się ulicami miasta i głośno przypominać mieszkańcom o zasadach bezpieczeństwa i apelować o ostrożność podczas zakupowego szaleństwa.

– Pamiętajmy, aby wybierając się na zakupy, nie brać ze sobą wszystkich naszych oszczędności, a jedynie niezbędną sumę pieniędzy. Chowajmy pieniądze w bezpiecznym miejscu, a najlepiej w kilku miejscach, zabezpieczonych guzikiem lub zamkiem. Nie pozostawiajmy portfela z pieniędzmi w otwartej torbie i na widoku, na przykład na ladzie sklepowej. Kurtki, torby i pakunki miejmy cały czas przy sobie, nie pozostawiajmy ich bez nadzoru w sklepowych koszykach. W tłoku, podczas podróży lokalnymi środkami transportu wykazujmy się czujnością i zainteresowaniem otoczenia wokół, unikajmy zwłaszcza tzw. „sztucznego tłoku”. Podróżując własnymi samochodami, dbajmy o to, aby żadne wartościowe przedmioty nie znajdowały się w widocznym miejscu bez nadzoru – apeluje lubińska policja.

Wszystkie te zasady policjanci będą przypominać przez megafon zamieszczony w radiowozie, który będzie się zatrzymywał głównie w pobliżu marketów i centrów handlowych.

DRM/ FOT. KPP Lubin

Dodaj komentarz