LUBIN. Fajerwerki już strzelają

mini_fajerwerkiNiewłaściwe obchodzenie się z fajerwerkami powoduje, często nieodwracalne, skutki nieszczęśliwych wypadków- mówi policja i apeluje, by ze środkami pirotechnicznymi obchodzić się wyjątkowo ostrożnie. Mimo, że do Sylwestra pozostało jeszcze kilka dni w Lubinie słychać już huk petard.

– Nikt już nie wyobraża sobie nocy sylwestrowej bez rozświetlonego kolorowymi rozbłyskami nieba. Należy jednak pamiętać, że w rękach nieodpowiedzialnych, często nietrzeźwych ludzi, czy w rękach dzieci stają się olbrzymim zagrożeniem. Petardy i fajerwerki to materiały i wyroby pirotechniczne- mówi Jan Pociecha z KPP w Lubinie.

Policja przypomina, że wyroby pirotechniczne wyłączone spod koncesjonowania mogą być sprzedawane tylko osobom dorosłym, Ich sprzedaż osobom niepełnoletnim to przestępstwo.

– Zgodnie z przepisami sprzedawca  może odpowiadać za to przed sądem, za co grozi jej kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności nawet do lat 2. Dla zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców naszego województwa, Wojewoda Dolnośląski wydał rozporządzenie w sprawie zakazu używania wyrobów pirotechnicznych- dodaje Jan Pociecha z lubińskiej komendy.

Policja przestrzega również by przede wszystkim dzieci same nie używały petard i fajerwerków. Do dorosłych apeluje o rozsądek i rozwagę, by podczas używania takich wyrobów zachowali szczególną ostrożność. Nigdy nie należy odpalać petardy po raz drugi, gdy ta nie detonuje. Nie wolno używać materiałów i wyrobów pirotechnicznych w miejscach ogólnodostępnych, gdzie mogłoby to zagrozić życiu i zdrowiu ludzi bądź spowodować straty materialne.

SZAT

Dodaj komentarz