LUBIN. Dzieci wiedzą jak segregować śmieci

084214a0544ef98288da4134d57de5f8Dobre rady na odpady” pod takim hasłem Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lubinie realizuje projekt w trzecich klasach miejscowych podstawówek. Dzięki niemu dzieci poznają i uzupełniają wiedzę na temat tego, jak właściwie segregować odpady i dlaczego należy to robić. Okazało się, że dziesięciolatkowie posiadają dużą wiedzę na temat segregacji odpadów.

Trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Lubinie doskonale wiedzą w jaki sposób segregować odpady i dlaczego należy to robić.

Musimy segregować śmieci, żeby nie zanieczyszczać środowiska. My segregujemy odpady w szkole, mamy specjalne pojemniki, osobne na szkło, papier, plastik – mówi Karolina, uczennica III klasy.

Dzisiejsze spotkanie jest kolejnym, jakie dla uczniów klas trzecich z lubińskich podstawówek organizuje MPWiK, część z nich odbywa się w poszczególnych placówkach, a część – jak to dzisiejsze – w siedzibie spółki.

Dzieci mają wyjątkowo dużą wiedzę, świetnie orientują się w jaki sposób należy segregować odpady – mówi Natalia Falkiewicz z MPWiK w Lubinie.

Finałem całego projektu będzie konkurs zorganizowany dla wszystkich biorących w nim udział szkół podstawowych. Dzieci będą musiały wymyślić co można zrobić, by na świecie było mniej śmieci.

SZAT

Dodaj komentarz