LUBIN. Dyscyplinarka anulowana

c1ab9e8f07c0f3f458241fbcd80dc7adZwolnienie dyscyplinarne szefowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych zostało anulowane. Taką decyzję podjął nowy właściciel Regionalnego Centrum Zdrowia, EMC Instytut Medyczny S.A. Małgorzata Siwoń została zwolniona za nieobecność w pracy 23 i 24 grudnia ub. r. Podobno wykonywała wtedy zadania związane z pełnieniem funkcji w związkach zawodowych.

 Kobieta wcześniej miała prosić ustnie o urlop, ale w rezultacie go nie wypisała, bo zajmowała się sprawami związku. Pracodawca potraktował więc nieobecność jako nieusprawiedliwioną i kobietę zwolniono dyscyplinarnie. Małgorzata Siwoń spotkała się w tej sprawie z szefostwem nowego właściciela lubińskiego RCZ-u czyli EMC Instytut Medyczny S.A.

 – Zostało zawarte porozumienie z  Małgorzatą Siwoń w sprawie wycofania dyscyplinarnego – mówi Ewa Pogodzińska, rzecznik prasowy lubińskiego szpitala.

Tym samym szefowa związku jest od dzisiaj pracownikiem RCZ, do końca marca przebywa jednak na zwolnieniu lekarskim.

– Wolałabym nie komentować i wracać do przyczyny mojego zwolnienia. Jeśli stan mojego zdrowia na to pozwoli, wrócę do pracy po zakończeniu zwolnienia – mówi Małgorzata Siwoń, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Małgorzata Siwoń pracuje w szpitalu przy ul Bema od przeszło 26 lat.

SZAT

Dodaj komentarz