LUBIN. Dwunastolatek potrącony przy szkole

IMG_2547 Dwunastoletni rowerzysta został potrącony przez samochód osobowy na lubińskim Ustroniu. Do zdarzenia doszło w pobliżu hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 14. Policja wyjaśnia, co się stało.

Do zdarzenia doszło w pobliżu skrzyżowania ulicy Jana Pawła II z Krupińskiego i Tuwima. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że tak chłopiec jak i kierowca samochodu jechali w tym samym kierunku, w stronę miejscowości Obora. Policja wyjaśnia, jak doszło do zdarzenia.

– Na razie tego nie wiemy, tym bardziej, że jest tam ścieżka rowerowa. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez monitoring, który funkcjonuje w tamtym miejscu. Policja zabezpieczyła już nagrania. Mamy też już pierwsze zeznania świadków, którzy mniej więcej określili, jak to mogło wyglądać, musimy jednak jeszcze potwierdzić te wszystkie informacje – mówi Jan Pociecha z lubińskiej komendy.

IMG_2545Z relacji świadków wynika, że chłopiec dosłownie przeleciał nad samochodem. Dwunastolatek trafił do lubińskiego szpitala. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

– Chłopiec jest przytomny, nie ma zagrożenia życia, został przyjęty na oddział chirurgii ogólnej. Nie ma złamań, będą prowadzone dalsze badania – relacjonuje Ewa Pogodzińska, rzecznik prasowy lubińskiego szpitala.

Kierujący samochodem był trzeźwy.  

DRM

Dodaj komentarz