LUBIN. Czad znowu groźny, dwie osoby w szpitalu

czadKobieta z dzieckiem trafili do lubińskiego szpitala, po tym jak zatruli się czadem. Do zdarzenia doszło przy ul.Brzozowej w Lubinie. Pomiar w lokalu budynku wielorodzinnego przy potwierdził podwyższone stężenie czadu w łazience jednego z mieszkań.

Pogotowie ratunkowe zostało wezwane do jednego z mieszkań przy ul. Brzozowej po tym jak jedna z jego lokatorek źle się poczuła. Na miejscu lekarz przebadał czwórkę domowników, dwoje z nich odwieziono do szpitala. Na miejsce zdarzenia przyjechała także straż pożarna. Nie wiadomo, czy przyczyną ulatniania tlenku węgla było wadliwe funkcjonowanie junkersa, czy brak odpowiedniej wentylacji w pomieszczeniu. Strażacy przypominają, że czad nie ma zapachu i w żaden sposób nie podrażnia śluzówek, jest bezbarwny, a przy tym silnie trujący i może się pojawić w każdym domu. IMG_0595

Nie zasłaniajmy więc kratek wentylacyjnych, kominów oraz nawiewników i sprawdzajmy ich drożność. Należy używać tylko sprawnych pieców oraz kuchenek i dbać o utrzymanie ich w jak najlepszym stanie technicznym. Pamiętajmy również o uchylaniu okna w pomieszczeniach, w których używamy ognia np. w trakcie gotowania lub podgrzewania wody w łazienkowym junkersie.

SZAT

Dodaj komentarz