LUBIN. Były poseł przestraszył się prokuratury i oddał pieniądze

IMG_1369Po blisko 2 latach oczekiwania Renata Jędrak wreszcie odzyskała pieniądze od byłego posła Ligi Polskich Rodzin.  Najwyraźniej mobilizująco na prezesa Fundacji Europa Media prowadzonej przez Krzysztofa Bosaka podziałało doniesienie, które do prokuratury złożyła lubinianka. Przypomnijmy, fundacja swego czasu popadła w długi a komornik zajął fragment jej majątku, w tym część pieniędzy zebranych dla Renaty.

38 tysięcy złotych o odzyskanie których walczyła kobieta wpłynęło już na subkonto Renaty Jędrak Stowarzyszenia „Dać Nadzieję” w Lubinie.

– Cieszę się, że sprawa już się zakończyła. Kosztowała mnie dużo nerwów a te mogły źle wpłynąć na stan mojego zdrowia- mówi Renata Jędrak.

Kobieta miała w Fundacji Europa Media subkonto, na które wpływały pieniądze potrzebne na przeszczep płuc, który uratował życie lubinianki. Większość zebranych pieniędzy wydanych zostało na operację i leczenie, jednak nie wszystkie. 38 tysięcy złotych przywłaszczył sobie prezes fundacji, były poseł Ligi Polskich Rodzin Krzysztof Bosak.

– Przywłaszczył sobie pieniądze, które ludzie zbierali na mój przeszczep i dalsze leczenie. Nie mogę pozwolić, by pieniądze, które zgromadzono przepadły. To był gest serca każdego z ofiarodawców, a ten pan spłaca nimi swoje długi- mówiła jeszcze kilka dni temu Renata Jędrak.

Mimo tego, że były poseł pieniądze oddał to na tym prawdopodobnie sprawa się nie zakończy.

– Skoro wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa prokuratura musi teraz ocenić, czy rzeczywiście nie zachodzą w tej sprawie przesłanki, aby postępowanie jednak wszcząć- mówi Liliana Łukasiewicz z Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

SZAT

Dodaj komentarz