LUBIN. Budżet przyjęty jednogłośnie

89cf36d16e4a102b5b60f5a20eaeef71Budżet powiatu lubińskiego na 2015 rok przyjęty przez radę powiatu. Wszyscy obecni radni, czyli 22 osoby  głosowały za jego przyjęciem. – To budżet niewspółmiernie niski do naszych potrzeb- mówi starosta lubiński.

Starosta przyznaje, ze to kolejny rok z małym budżetem.

– Trzeba będzie jednak poradzić sobie z tym czym dysponujemy mówi starosta Adam Myrda i wymienia inwestycje, które znalazły się wśród priorytetów na 2015 rok.

 Są wśród nich m.in. kontynuacja  drogi Miłoradzice- Karczowiska, małą obwodnicę czy przebudowę chodników w Tymowej. Władze powiatu chce tez stworzyć Dom Opieki Społecznej.

 -Starzeje się nam społeczeństwo, młodzi wjeżdżają za granicę, a starszymi osobami nie ma się kto zaopiekować. „Szarotka” funkcjonująca w Lubinie jest za mała, dlatego chcemy stworzyć podobny ośrodek- dodaje Adam Myrda, starosta lubiński.

Starosta dodaje, że na niższy budżet ma na pewno wpływ podatek Janosikowy, który najbardziej ”bije po kieszeni” finanse powiatu.  Przyszłoroczny budżet zakłada dochody na poziomie ponad 89 milionów zł. I wydatki na poziomie 96 mln. zł.

Dodaj komentarz