LUBIN. Budowa „małej obwodnicy” pod koniec wakacji

Rada Miejska 1Miasto przeznaczyło pięć milionów złotych w tegorocznym budżecie na budowę tzw. Małej Obwodnicy Lubina. A zatem to już pewne, o rozpoczęciu dawno zapowiadanej inwestycji drogowej zadecydowali lubińscy radni podczas ostatniej sesji. Trwają niezbędne procedury. Budowa ma ruszyć pod koniec wakacji.

„Mała Obwodnica” ma połączyć ulicę Leśną z Kolejową i ułatwić dostęp do hali widowiskowo-sportowej. Będzie ona przebiegać przez tereny, na których znajdują się ogródki działkowe.

– Obecnie opracowujemy dokumentację z wykorzystaniem specustawy drogowej i na podstawie tej dokumentacji wywłaszczenia nastąpią automatycznie. Działkowcy dostaną informację o podziałach i zostaną zaproszeni do negocjacji odszkodowania, które będą prowadzone przez starostwo powiatowe. Te kwestie powinny zostać uregulowane do końca czerwca – mówi Rafał Rozmus, naczelnik wydziału infrastruktury Urzędu Miejskiego w Lubinie.

IMG_2539Budowa tej drogi to wspólna inwestycja miasta i powiatu lubińskiego. W sumie koszty inwestycji są szacowane na poziomie 12 milionów złotych. Lubińscy samorządowcy podkreślają, że mała obwodnica będzie znaczącym elementem rozwoju miasta.

– Dla wszystkich będzie to duże ułatwienie. Będzie można w prosty sposób dojechać do hali widowiskowo-sportowej. W tej chwili, by dostać się w pobliże Regionalnego Centrum Sportowego trzeba wjechać w głąb miasta, dzięki „Małej Obwodnicy” będzie można dojechać na halę z każdej strony Lubina – mówi Romuald Kujawa, radny Rady Miejskiej w Lubinie. 

DRM

Dodaj komentarz