LUBIN. Bili, grozili i okradali starszych i niepełnosprawnych

IMG_23883,5 roku spędzi w więzieniu Katarzyna O., oskarżona o 13 rozbojów na osobach starszych i niepełnosprawnych. Kobieta musi także na rzecz pokrzywdzonych zapłacić 5350 zł. 28- latka przyznała się do winy i złożyła wniosek o skazanie jej bez prowadzenia postępowania dowodowego. Przed sądem stanie natomiast matka i brat kobiety, którzy razem z nią okradali, bili i zastraszali  starsze osoby.

Cała trójka ma na swoim koncie kilkadziesiąt rozbojów i kradzieży z włamaniem. Rodzeństwo razem z matką z popełnianych przestępstw uczynili sobie stałe źródło dochodu.

– Do przestępstw dochodziło w okresie od października 2012 r. do listopada 2013 r. w jednym z budynków przy ul. Drzymały. Prowodyrem wszystkich zdarzeń były Katarzyna O. i jej matka Dorota. Jej syn Damian O. przyłączył się do rodzinnego „interesu” w lipcu 2013 r. po deportacji z Anglii- mówi Liliana Łukasiewicz z legnickiej prokuratury.IMG_0430

 Oskarżeni najczęściej wybierali osoby starsze, schorowane, nieporadne i samotne. Działali w okresach, w których pokrzywdzeni odbierali renty lub zasiłki.

– Aż 7 razy oszukali małżeństwo. Katarzyna O. pod pozorem udzielenia pomocy przychodziła do nich w odwiedziny, ale w czasie, gdy odbierali zasiłek i rentę napadała na nich, biła a następnie groziła pozbawieniem życia i spaleniem mieszkania- relacjonuje prokurator Liliana Łukasiewicz. Co miesiąc kobieta zabierała im po około 500 zł.

W sumie 28-letnia Katarzyna O., matka pięciorga dzieci, w okresie sześciu miesięcy dokonała 13 rozbojów. Jej brat 26-letni Damian O. ma na swoim koncie 18 przestępstw w tym 13 rozbojów, 2 kradzieże z włamaniem, 2 oszustwa i 1 kradzież. W sumie spowodował szkodę w łącznej wysokości 36.500 zł.

IMG_2356Matka rodzeństwa- 44-letnia Dorota O. popełniła 9 przestępstw. 5 z nich to rozboje, a 2 to kradzieże. Oskarżona dwukrotnie też groziła pobiciem przesłuchanym w sprawie pokrzywdzonym, jeśli nie odwołają obciążających ją i jej dzieci zeznań.

Oprócz skazanej już Katarzyny O. przed sądem stanie też pozostała dwójka przestępców.

Wszyscy byli wcześniej karani. sądownie. Za popełnione przestępstwa, w tym głównie za rozboje, grozi im kara od 2 do 15 lat pozbawienia wolności albowiem z popełnienia przestępstw uczynili sobie stałe źródło dochodu.

SZAT

 

 

Dodaj komentarz