Opublikowany: sob, Lut 27th, 2016

LUBIN. Biegnąc uczczą żołnierzy wyklętych


Przebiegną 1963 metry, a następnie złożą hołd żołnierzom wyklętym – już jutro, 28 lutego, w Lubinie, tak jak w całej Polsce, odbędzie się Bieg Tropem Wilczym. Przyłączyć może się każdy.

Podobnie jak w roku ubiegłym, bieg odbędzie się na terenie parku Wrocławskiego w Lubinie. Do pokonania będzie dystans 1963 metrów. Odległość ta symbolizuje rok, w którym zginął ostatni żołnierz wyklęty Józef Franczak ps. „Lalek”.

Rozpoczęcie biegu oraz rozdanie pakietów startowych odbędzie się obok budynku edukacyjnego w parku Wrocławskim. Start o godzinie 17. Pakiety będzie można odbierać godzinę wcześniej. W tym roku kosztują one „co łaska”, a dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na cele charytatywne.

Po pokonaniu dystansu 1963 metrów ścieżkami parku, uczestnicy imprezy udadzą się pod tablicę pamięci na Wzgórzu Zamkowym, gdzie złożone zostaną kwiaty i oddana zostanie cześć bohaterom.

W całej Polsce bieg ten organizowany jest przez Fundację Wolność i Demokracja pod patronatem narodowym prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Organizatorami tegorocznego biegu w Lubinie jest po raz kolejny Stowarzyszenie Sympatyków Zagłębia Lubin „Zagłębie Fanatyków” przy współpracy ze starostą lubińskim i posłem Krzysztofem Kubowem.

Autor: JD

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..