LUBIN. Betlejem w Muzie

IMG_3239Wspólne ubieranie jodły kaukaskiej, kiermasz bożonarodzeniowy oraz kolędy i jasełka, to tylko niektóre atrakcje zbliżającego się Lubińskiego Betlejem. Na jarmark bożonarodzeniowy zapraszają seniorzy Domu Dziennego Pobytu Senior w najbliższą niedzielę, 14 grudnia od godziny 11.00 do Centrum Kultury Muza w Lubinie.

 Lubińskie Betlejem ma długą tradycję. Po raz pierwszy świąteczny kiermasz zorganizowano w 2008 roku. W Centrum Kultury Muza odbędzie się on po raz siódmy.

Program artystyczny będzie wyjątkowo bogaty. Na scenie wystąpią zespoły, soliści oraz najmłodsi mieszkańcy Lubina.

– Wystąpią dzieci w wieku żłobkowym, przedszkolnym, a także ze szkół podstawowych i gimnazjów – mówi Elżbieta Miklis, kierownik Domu Dziennego Pobytu Senior w Lubinie.

Po południu, od godziny 16.00 zabawa przeniesie się do Klubu pod Muzami. Poza wspólnym kolędowaniem, organizatorzy przygotowali dla mieszkańców Lubina niespodziankę.

– Będziemy wieszać swoje życzenia na pięknej jodle kaukaskiej, które będzie można czytać i przekazywać – mówi Elżbieta Miklis. – Będzie to także pamiątka uczestnictwa w tym spotkaniu – dodaje.

Organizatorami Lubińskiego Betlejem jest Stowarzyszenie Seniorów Trzeci Wiek, Domu Dziennego Pobytu Senior oraz CK Muza. Impreza rozpocznie się w niedzielę o godz. 11.

JW

 

 

 

Dodaj komentarz