LUBIN. Będą walczyć o gazyfikację gminy Lubin i Ścinawy

IMG_1470– Za rozwój gmin odpowiadają wójtowie i burmistrzowie, jeśli jednak tego nie robią, my postaramy się pomóc mieszkańcom- mówi Andrzej Niemiec, szef powiatowych struktur PSL. Właśnie powstała komisja ds. gazyfikacji gminy Lubin i Ścinawa. W pierwszym spotkaniu uczestniczyli Tadeusz Kielan- kandydat na wójta gminy Lubin, Krystian Kosztyła- przewodniczący Rady Powiatu w Lubinie, a także członkowie PSL i przedstawiciele poszczególnych miejscowości, w których nie ma gazu.

XXI wiek i aż trudno uwierzyć, że w gminach, które postrzegają się jako nowoczesne istnieją jeszcze miejsca, gdzie nie dociera gaz. Nie trzeba daleko szukać, w gminie wiejskiej Lubin i w gminie Ścinawa są miejscowości , gdzie mieszkańcy na co dzień korzystają z butli gazowych, by normalnie funkcjonować.

Byłam radną RM w Ścinawie przez 10 lat, podjęliśmy stosowną uchwałę, stworzono koncepcję gazyfikacji, wybrano też firmę, która miała ją przeprowadzić. Gdy władzę przejął obecny burmistrz wszystko zostało zaprzepaszczone i gazu nie mamy do dziś – mówi Krystyna Olszewska, mieszkanka Tymowej w gminie Ścinawa.

IMG_1472– By móc formalnie występować w imieniu mieszkańców musieliśmy założyć grupę ds. gazyfikacji. Naszym kolejnym krokiem będą pisma , które wyślemy do Ministerstwa Gospodarki – mówi Andrzej Niemiec, szef powiatowych struktur powiatowych PSL .

 Inicjatywę popiera wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn- Klik, która obiecała swoje poparcie w tej sprawie. Starostwo Powiatowe w Lubinie również wsparło inicjatywę.

Jestem mieszkańcem Ścinawy i wiem jak dużym problemem dla naszych mieszkańców jest brak gazu- mówi Krystian Kosztyła, przewodnicząca Rady Powiatu w Lubinie.

SZAT

Dodaj komentarz

*

code