LUBIN. Będą surowe kary dla kibiców

db9effd95c00ef3545208dda49420c8eZagłębie Lubin wydało dziś oficjalne oświadczenie w sprawie wczorajszego zachowania kibiców podczas spotkania Zagłębia i Widzewa. W końcówce meczu na boisko zaczęły spadać race i sędzia przedwcześnie zakończył spotkanie.

Mecz Zagłębia z Widzewem był wyjątkowy, ponieważ spotkały się zespoły, które spadają do pierwszej ligi. Na pożegnanie ekstraklasy obie drużyny stworzyły widowisko, w którym padło aż sześć goli. Wszystko popsuli jednak kibice, którzy wrzucali odpalone race na boisko i sędzia przerwał spotkanie. Kiedy po kilku minutach gra została wznowiona, ponownie zostały odpalone środki pirotechniczne i w tym momencie arbiter zakończył pojedynek. Dziś na stronie klubu pojawiło się oficjalne stanowisko władz Zagłębia Lubin:

„ Klub Zagłębie Lubin S.A. w pełni potępia zachowanie grupy kibiców odpowiedzialnych za przerwanie meczu. Zapewniamy, że wspólnie z Policją i służbą ochrony, będziemy pracować nad ustaleniem tożsamości sprawców. Jednocześnie informujemy, że Klub wezwał przedstawicieli firmy odpowiedzialnej za zabezpieczenie meczu do wyjaśniania zaistniałej sytuacji i przedstawienia raportu dotyczącego działań mających na celu zabezpieczanie imprezy masowej. Dla kibiców, którzy łamią prawo, nie ma miejsca na Stadionie Zagłębia i Klub wyciągnie wobec nich najsurowsze przewidziane przez ustawodawcę konsekwencje”.

SZAT/FOT.LUBIN.PL

Dodaj komentarz